Pokazać kraj

Mieszkając w Anglii już od dłuższego czasu, często zastanawiałem się, w jaki sposób pokazać dzieciom, które praktycznie nie znają Polski, ten piękny kraj. Żyjąc na Wyspach Brytyjskich, na co dzień nie mają takiej styczności z naszą kulturą, a bardzo chciałem, aby jednak poznały to, co najcenniejsze może być.

Mianowicie chodziło mi o książki, które zostały napisane przez wielkich, wybitnych pisarzy. Nie mówię tutaj tylko o Adamie Mickiewiczu, który razem z „Panem Tadeuszem: wsławił się na cały świat. Chodzi mi tutaj o Zbigniewa Nienackiego, który jest autorem kolekcji o przygodach Pana Samochodzika. Te dzieła doskonale pasują do tego, aby móc poznać nasz kraj oraz kulturę i tradycję.

Dzieje się tak, ponieważ Pan Samochodzik, w poszukiwaniu rozwiązań tajemniczych zagadek odwiedził najróżniejsze miejscowości.Wszystkie drogi przemierzył za pomocą swojego auta, które pomimo strasznego wyglądu, było naprawdę mocnym i super szybkim wozem, zdolnym pływać nawet na wodzie. Ale Pan Samochodzik nie lubił się tym chwalić, tylko zdolności auta pokazywał dopiero w momencie, kiedy definitywnie rozprawiał się ze złodziejami.

Takie polskie, przygodowe książki są idealnie nie tylko dla polskiej młodzieży, żyjące za granicą, ale również dla dorosłych, którzy mogą tęsknić za polską ziemią ojczystą.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polska literatura i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *