Co każda polska księgarnia powinna posiadać?

Niektóre książki wydawane w rodzinnym kraju szybko zyskują na popularności, inne, bardzo często te ambitne, pozostają zapomniane i docenione jedynie przez grupę koneserów. Jakie zatem powinny być takie dzieła? Czym różnią się one od tych banalnych i popularnych – i to różnią się na tyle, że zdecydowanie warto zakupić je nawet mieszkając w Wielkiej Brytanii?

Intrygujące i tajemnicze

polska księgarniaDebiuty, jak to bardzo często (chociaż nie zawsze) bywa, należą do młodych. Dwie kwestie bardzo często charakteryzują prozę świeżo opierzonych pisarzy. Po pierwsze, bardzo często wybierają oni krótką, zwięzła formę. Dzieje się tak dlatego, że nie mają jeszcze tak dużego doświadczenia życiowego, jak ich koledzy po fachu. Chcą się przetestować, chcą eksperymentować, a opowiadania i nowele nadają się do tego idealnie.

Po drugie, ich spojrzenie na świat jest bardzo świeże i niezwykle często niebanalne – a to przejawia się w sposobie pisania i formowania świata przedstawionego. Niebanalne połączenia i niejednoznaczna atmosfera to cecha charakterystyczna utworów tworzonych w ubiegłych latach.

Można być tylko dumnym z młodych twórców – prawie każda polska księgarnia posiada ich utwory w swojej ofercie, nie są one jednak należycie promowane, a co za tym idzie, nie zdobywają tak dużego rozgłosu jak powinny.

W przyszłości zostaną tutaj opisane jeszcze inne dzieła, którymi powinna móc pochwalić się nie tylko każda polska księgarnia, lecz również te dalekie, zagraniczne!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polska literatura i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *