Polskie książki w Anglii

Od czasu mojej wyprowadzki do Anglii, śledzę zainteresowanie literaturą i czytelnictwem wśród moich znajomych rodaków. Rozrywka z książką nie cieszy się tu niestety najwyższą popularnością. Polacy są zapracowani i zazwyczaj po prostu nie starcza na to czasu. Są jednak tytuły, które wywołują duże zainteresowanie wśród wszystkich Polaków mieszkających na Wsypach. Za sprawą polskich księgarń, najlepsze bestsellery książkowe dostępne są tutaj w polskim języku, co znacznie zwiększa zainteresowanie nimi.

Wśród najnowszych bestsellerów książkowych, olbrzymim zainteresowaniem cieszy się autoryzowana przez rodzinę biografia Anny Przybylskiej pt. „Ania. Biografia Anny Przybylskiej”. Ania należała do bardzo lubianych aktorek, a jej heroiczna walka z chorobą sprawia, że wielu chce poznać jej historię. Dla nas, Polaków mieszkających w Anglii, bestsellery książkowe, których bohaterami są doceniani Polacy, przypominają nam o ojczyźnie. Książka dostępna jest w cenie niewiele przekraczającej osiem funtów.

Innym bestsellerem, który świetnie sprzedaje się w polskich księgarniach na terenie UK, jest Atlas Polski dla Dzieci wydawnictwa Fenix. Książka jest sprzedawana w atrakcyjnej cenie, bo można ją nabyć w okolicach dwóch i pół funta. Atlas jest ilustrowany i ukazuje wszystkie regiony kraju, przekazując wiedzę dotyczącą obyczajów, zabytków i kultury. Dzięki tej pozycji, możemy tu na Wyspach w prosty i przyjemny sposób pokazywać naszym dzieciom skąd pochodzimy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polska literatura. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *